UA

  • Rotinger e-shop

Rotinger
Rotinger відгуки

Поінформованість водіїв про технічний стан автомобіля і стан ключових елементів зростає з року в рік за винятком крайніх випадків, важко зустріти автомобіль в дуже поганому технічному стані. Мало того, багато водіїв вибирають більш-менш серйозні модифікації своїх автомобілів. Чи має сенс інвестувати в гальмівну систему і зокрема в тюнінгові гальмівні диски?


Багато водіїв більш-менш прагнуть поліпшити свій автомобіль або, принаймні, підтримувати його в належному стані, замінюючи елементи, які піддаються природному зносу під час експлуатації. У той час як переважна більшість віддає їх в руки механіка, який просто змінюють елемент на новий, використовуючи ту ж модель того ж виробника, деякі при заміні намагаються щось поліпшити. Для гальмівної системи у нас є дуже великий вибір, і будь-яка зміна, якщо вона продумана і виконана професійно може поліпшити якість гальмування.
Найкращим способом є зміна всієї гальмівної системи на більш потужну, з великими гальмівними дисками, солідними супортами, але якщо хтось не має таких амбіцій або просто не хоче вкладати таких сум, може поліпшити стандартну версію. Це може бути краща гальмівна колодка, гальмівні шланги в металевій оплітці або нестандартні гальмівні диски, наприклад, з прорізами або отворами.
Тюнінгові гальмівні диски що це?
Тюнінгові гальмівні диски не є чимось незвичайним. Рішення цього типу доступні практично для всіх популярних моделей автомобілів і не має значення, що це-спортивна версія, цивільна, або це великі і сильні купе, або компактні, сімейні або міські авто. Практично кожен може вибрати для себе альтернативне рішення без будь-яких переробок, модифікацій або складних дій.
Тюнінгові диски мають той же діаметр, ширину і відстань між отворами, що і їх стандартні аналоги, але виготовлені з інших матеріалів і з використанням трохи інших методів. Але і природно, вони пропонують більше можливостей.
Що стосується того, що ви бачите на перший погляд, це можуть бути спеціальні розрізи або отвори в диску, а також ЗМІШАНЕ рішення, тобто поєднання отворів з надрізами. Зазвичай такі рішення асоціюються зі спортивними автомобілями, тому чи має сенс встановлювати такі диски в сімейному або міському автомобілі?
Як стверджує Кшиштоф Данделла, експерт відділу гальмівних систем марки Rotinger: “гальмівні диски з проточками і отворами встановлюються перш за все в спортивних автомобілях і автомобілях з великою масою і потужністю, але можна без проблем встановлювати і в інших автомобілях. Отвори і насічки на робочій поверхні диска призначені в першу чергу для підвищення ефективності гальмування. Логічно це бажана особливість в будь-якому транспортному засобі. Звичайно так само варто враховувати наш стиль водіння. Якщо він динамічний і здатний сильно навантажувати гальмівну систему, то установка дисків такого типу має сенс. При цьому варто пам’ятати, щоб підібрати для цього відповідні колодки і подбати про якісну гальмівної рідини.»
Для чого потрібні насічки і отвори?
Гальмівні диски з насічками і отворами виглядають цікаво, вони привертають до себе увагу, особливо в непомітному автомобілі, який, як правило, повинен бути спокійним і повільним. Вид естетичний, але ж ці модифікації для чогось є і виконують не тільки роль прикраси. “Насічки на диску призначені для відведення газів і пилу, що утворюються в процесі тертя колодки об диск. Свердління виконують ту ж функцію, але мають додаткову перевагу в тому, що такий диск швидше остигає. При високому тепловому навантаженні гальм, наприклад, при багаторазовому гальмуванні на спуску, диск повинен швидше повернутися в нормальний стан ” – вважає Данделла.
Ми вже знаємо, що насічки і свердління збагачують естетику колеса і – при певних умовах підвищують ефективність гальмування. Відмінності повинні відчуватися в кожній моделі автомобіля, звичайно, за умови, що інші компоненти повністю працездатні, і з заміною дисків ми також замінили колодки на ті, які належним чином працюють з даними дисками. За словами Кшиштофа Данделі: «для тюнінгового диска слід вибрати гальмівну колодку з м’якої або середньої абразивної суміші. Точно так само ми повинні діяти з попередньо просвердленими дисками.»
У цей момент можуть виникнути сумніви, пов’язані з рекомендацією підбору м’яких колодок, які в поєднанні з насічками і отворами можуть витрачатися швидше і, отже, більше створювати пилу забруднюючи при цьому колесо. Висновок простий-або хороше гальмування і знос і пилові диски, або-стандартні диски, колодки керамічні і чистота колеса. Ось і теорія. І як це працює на практиці? Я вирішив перевірити це на власному досвіді.
Практичний тест
Диски тюнінгові вирішив встановити на власний автомобіль, тобто Saab 9-3 з 2005 року з двигуном 1.9 TiD потужністю 150 К. С. це досить важка машина (1570 кг), оснащена стандартною гальмівною системою, тобто вентильовані диски спереду діаметром 285 мм і полегшені диски ззаду діаметром 278 мм.
На обох осях я встановив тюнінгові диски Rotinger серії Graphite Line, тобто спеціальне антикорозійне покриття, яке не тільки покращує зовнішній вигляд дисків, але і обмежує процес утворення іржавого, мало естетичного нальоту. Зрозуміло, покриття з робочої частини диска буде знято під час перших кількох гальмувань, але на решті частини воно залишиться і буде виконувати захисну функцію. Диски я з’єднав з комплектом нових стандартних гальмівних колодок марки TRW. Це досить м’які колодки, рекомендовані Rotinger, поряд з моделями ATE або Textar.
Перші кілометри після складання
Тюнінгові диски замінили стандартні гальмівні диски того ж діаметру. Я вирішив, як і більшість водіїв, залишитися зі стандартним діаметром і супортами, але з надією на поліпшення параметрів гальмування. Перші кілометри пройшли досить нервово, бо новий набір дисків і колодок повинен прийти прикатку – це нормальний процес, якому протягом декількох десятків кілометрів піддаються ці елементи.
Проїхавши близько 200 кілометрів в міських умовах, де я часто гальмував з невеликих швидкостей, я міг відчути вже досить стабілізовану гальмівну силу. Тим часом я помітив, що гальма працює трохи голосніше. Поки колодки не притерлися, і диски не втратили свою захисну оболонку, звуки були чітко чутні. Після кількох десятків кілометрів їзди все стихло до прийнятного рівня.
Пробіг ОК. 1000 кілометрів
Перші кілька сотень кілометрів по місту на довших дистанціях дозволили мені відчути результати і зробити попередні висновки. У той час як на початку, під час процесу притирання дисків і колодок я не відчував великої різниці, за винятком більш різких гальмувань, але після 500-600 кілометрів, пройдених приблизно 50/50 на місто/траса, моє задоволення зростало.
Пробіг до ОК. 2000 кілометрів
Набагато краща реакція педалі на зусилля при навіть ніжному натисканні і кілька екстрених гальмувань в різних умовах показали максимальну перевагу всієї системи – силу гальмування. Правда, весь тест я грунтую на своїх суб’єктивних відчуттях, але потужні гальмування на трасі до нуля діаметрально відрізняються. Старий комплект при максимальному натисканні на гальмо під кінець як би відпускав-це, напевно, був ефект перегріву. З новими гальмами такий ефект не виникає.
Пробіг ОК. 5000 кілометрів
Наступні кілометри і інтенсивні гальмування на високих швидкостях зміцнили мене в переконанні, що цей комплект набагато ефективніше стандартного. Тільки на тривалих спусках з височин в гористій місцевості гальма піддавалися, але в таких умовах будь-яка система може показати втому. На мить на дисках з’явилися тривожні, відчутні під пальцем, але не дуже глибокі борозни, що свідчать про не дуже Рівному стирання колодки. На щастя, це було тимчасово, можливо, через тривале навантаження на систему під час тривалих спусків, а після відвідування автосервісу з’ясувалося, що колодки зношуються рівномірно близько 10 відсотків зносу.
Тим часом пролунав дратівливий стукіт при гальмуванні ззаду. Спочатку я думав, що це колодка, але виявилося, що в одному з супортів прикипів гальмівний циліндр. Ну що ж, не пощастило. Вік не обдуриш.
Подальша експлуатація
В даний час пробіг на новому наборі наближається до 7000 кілометрів, і, крім злегка збільшеної пилу і короткочасного появи борозен на передніх дисках, серйозних проблем не було. Я дотримуюся своєї думки, що гальма набагато ефективніше стандартних. Крім того, виглядає набагато краще. Звичайно, ніякі диски, придатні для повсякденної експлуатації, не зможуть замінити більший діаметр або великі супорта, але це дійсно відмінний спосіб поліпшити гальмівну систему простим і недорогим способом. При цьому варто керуватися вибором авторитетних виробників, які гарантують, що їх продукція відповідає найвищим стандартам якості.
Резюме
Чи варто інвестувати? Так. Я б зробив той же вибір вдруге? Рішуче. Це, мабуть, найпростіший спосіб упорядкувати всю систему, очевидно, минаючи регулярну діагностику і зберігаючи все в бездоганному стані. Якщо супорта повністю справні, а в системі свіжа Гальмівна рідина, замінені гальмівні колодки і диски на проточені або просвердлені, це все може різко вплинути на поліпшення гальмування. Звичайно, є деякі недоліки, які я згадав і випробував сам, але впевненість в тому, що я можу покластися на гальмівну систему, і почуття повного контролю того варто. Тим більше, що це не кишенькова інвестиція, а ціна дисків, які я тестував, була трохи більшою, ніж ціна стандартних гальмівних дисків, призначена для моєї моделі автомобіля.

Оригінал: https://www.motofakty.pl/artykul/tarcze-hamulcowe-test-tarcz-nacinanych-i-nawiercanych-czy-maja-sens-w-normalnym-aucie.html